IVO Opony Express

Wyślij wiadomość

Masz pytanie? • Wyślij e-mail. • Odpowiemy szybko i wyczerpująco!

Wyślij wiadomość »

Lokalizacja

Pokaż więcej »

 

start  » Usługi  » Obsługa klimatyzacji - ozonowanie i uzupełnianie czynnika

Obsługa klimatyzacji - ozonowanie i uzupełnianie czynnika

Klimatyzacja w samochodzie wymaga okresowego czyszczenia i odkażenia w celu usunięcia przykrego zapachu i potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia mikrobów. Co pewien czas (średnio raz na 2 lata) wskazane jest uzupełnienie czynnika chłodzącego oraz wymiana oleju w sprężarce.

Zapraszamy do skorzystania z nowej usługi ozonowania klimatyzacji!

Ozon (O3) jest bardzo silnym utleniaczem, wysoce czynnym chemicznie, który wchodzi w reakcje ze związkami organicznymi. Bakterie, grzyby, wirusy, pozostałości białek i organiczne substancje zapachowe ulegają neutralizacji dzięki utlenianiu. Dzieje się to podczas około 30-60 minutowej pracy specjalnego urządzenia, które tworzy cząsteczki ozonu przy pomocy promieni ultrafioletowych.

Ozon jest związkiem wysoce nietrwałym, a więc po odłączeniu urządzenia przebywanie w kabinie jest całkowicie bezpieczne.

Zapraszamy również na okresowe serwisowanie układu klimatyzacji

Kiedy poziom czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji ulega zmniejszeniu, odczuwamy spadek wydajności klimatyzacji. "Klima" nie chłodzi już tak skutecznie, jak wcześniej. Należy dokonać uzupełnienia płynu chłodzącego. Nie można również dopuścić do zatarcia pracujących elementów układu klimatyzacji. Należy więc regularnie wymieniać olej w sprężarce (zalecamy minimum co 2 lata).

OBSŁUGA KLIMATYZACJI

 

drukuj

IVO Opony Express

 « start | ↑ góra | ← cofnij

http://www.ivo.com.pl

© BMD Web 2011